Strategické rozbory

Autor: Peter Ondrovič | 10.7.2016 o 20:58 | (upravené 10.7.2016 o 23:58) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  69x

Náhľad na udalosti okolo vojenského uskupenia NATO, Severoatlantickej aliancie, ktorá pribrala stredoeurópske štáty do svojho klubu a považuje ďalšie rozpínanie na Ruskej strane za hrozbu. Pre ten dôvod sa rozpína sama a akčne. 

The meeting of NATO leaders in Warsaw agreed yesterday to deploy military forces to the Baltic states and eastern Poland for the first time. The move is meant to reassure allies who were once part of the Soviet bloc against Russian aggression.

Prvý krok je agresiu provokovať, následne sa proti nej účinne a preventívne brániť.
 

Jean-Claude Juncker, European Commission President said: "Our actions, our resources compliment each other. But today we have decided to do more."

 Konkrétnosť spolu pretavená v akciu. Vyššie naznačená.

Nakoľko nie je divné aby sa Jean-Claude Juncker vyjadroval vo vojenských otázkach, v bloku zahranično politickej orientácie, i keď má zastupovať úniu a tá má primárne zastupovať ekonomické piliere násho spoločenstva, nuž, budiž. Niečo je však zle. Pozveme preto i predstaviteľov Švédska  a Fínska. 

Finnish President Sauli Niinistö and Swedish Prime Minister Stefan Löfven have been invited to take part in a working dinner with the heads of state of NATO countries during the alliance's summit in Warsaw on Friday.

Dôvody?

NATO Secretary General Jens Stoltenberg said on Monday that the two Nordic EU members are key members of the alliance's Partnership for Peace.

One of NATO's main concerns coming into the summit was the fragile state of the European Union after Brexit. This was the first meeting of US and EU leaders since the British referendum result. 

 Prosím, to_snáď_nemyslia_vážne.
 

In his speech, American President Barack Obama said: "An integrated Europe is one of the greatest political and economic achievements of modern times. And this is an achievement that has to be preserved."

Vojnou, zbraňani a expanzívnou zahraničnou politikou. Kde ide o trhy. Moment,  veď je to za nás a proti Rusku. Správne, však?

In perhaps the biggest result of the day, the 28-nation Western defence alliance decided to move four battalions of up to 4,000 troops into northeastern Europe - a sign of readiness to defend eastern members against any Russian threat.

 V poriadku, samo o sebe to nie je agresia. 
 

According to Jens Stoltenberg, NATO's Secretary-General, ”No one talked about any military presence of the kind we now see in Poland and the Baltic countries before Ukraine, before the illegal annexation of Crimea. ...It is defensive, it is proportionate, and it is fully in line with our international commitments."

O tomto však pochybujem, pohľady a náhľady na smerovanie expanzie Severoatlantickej aliancie som čítal už počas svojich stredoškolských študijných časov a súčasne sa napĺňajú. 

Kontra zdroj: Fínske štátne správy

PS: Postupne sa začínam príliš naklánať akoby na stranu bezchybnosti Ruskej Federácie, sľubujem, že v ďalšom texte dohľadám kritické zmienky na ich stranu a preukážem aspoň časť z nich. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?