Že sa fínom darí, vidno. Ako ?

Autor: Peter Ondrovič | 18.5.2016 o 19:32 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  109x

Vyhrali MS18, MS20 a dúfajú pre triple na MS seniorov. Ich tím je v skladbe dream, výkonny vysoké a senzácia silná. To i doma, či vo svete. Samotný fíni však i tak niekedy potvrdia, že MS je tu každý rok, záleží na Stanley Cupe...

a Olympiáda. I tak nemôžu poprieť svoju hrdosť. Hokej je pre nich, ak náboženstvo má nižšiu rolu, niečo veľmi blízke pre ich dušu. Nikdy nie je silený, roztržky pre neho sú minimálne. I keď jeden z mojich blízkych fínskych priateľov, často sa stretávame, mal problém pri našom stretnutí. Vtedy som mal okolo krku šálu konkurenčného tímu v Tampere, proti Ilves - Tappara. Dôvod jednoduchý, veľmi ma zaujal ich brankár a puto sa vytvorilo.

Spať k celkovému obrázku hokeja. Fíni držia za sebou 4 zlaté medaily v juniorskej kategórii, 2 za posledné roky, 13 medailí celkovo. Švédi držia 15. USA 10 celkovo a štyri zlaté. V zrovnaní sú v elite. V ohľade na Olympiádu, odkedy sa zúčastňujú i hráči z NHL, fíni získali medaily v 4 zo 5 prípadov.

Je to však všetko? Fínsko príkladom ďalej drží najviac medailí z letných olympijských hier ako akákoľvek iná krajina, v prepočte na obyvateľa.

Čo obsadenie v NHL? Fíni majú 26 hráčov a 10 brankárov.

Česká republika 31 hráčov a 3 brankárov.

Rusko 32 hráčov a 4 brankárov.

Pri porovnaní s aspoň mierne ,,metodicky zrovnateľnou krajinou", ako napríklad Švajčiarskom, výsledok je nasledovný. Švajčiari majú v NHL 10 hráčov a 2 brankárov. Že Švajčiarsko dokáže súperiť, poznáme.

A čo v ohľade tohto k MS seniorov? Mladosť sa postupne prebíja hore, i preto vidíme v TV, čo v Rusku sa práve deje v týchto momentoch a vraciame sa k tomu zajtra. Osobne sa veľmi teším.

Krátka inšpirácia z textu dostupného na:

http://www.thehockeynews.com/blog/why-finland-is-the-best-hockey-country-in-the-world/#.VsPIg4E9iM8.facebook

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?