Pár štatistík o obnoviteľných, veterných, zdrojoch

Autor: Peter Ondrovič | 28.7.2015 o 16:21 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  100x

Veterná energia je skvelý koncept, prijímame neuveriteľný a obnoviteľný energetický potenciál len z prírody. O čo viac, návratnosť projektov je veľmi krátka, síce odlišnosti musia byť prítomné.

Fínsky známy mi ju potvrdil ako nepresahujúcu jeden rok, pri rozumnom finančnom riadení a vôbec zdravom prístupe - právne a ostatné legislatívne otázky. Nečudo teda, čo nám stojí za hranicami s Rakúskom.

Ako je na tom svet v číslach? Isto počujete, že Nórsko, Škótsko a Dánsko dominujú, mne je prekvapením, že Čína má najväčšie svetové kapacity a tiež silno investuje do tohto odvetvia. Druhé sú USA, nasleduje Nemecko. Prepočty na celkovú produkciu však vravia v prospech severanov a to jednoznačne. 

Ďalej škoda slov, pripojím Vám grafy.

Zdroj: https://agenda.weforum.org/2015/06/which-countries-generate-the-most-power-from-renewables/?utm_content=buffer01225&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

 

Mierne smutné je, že Slovensko... je úplne vzadu. Pritom už i len po ekonomickej stránke, je to skvelý biznis. Súdruzi asi nevymysleli... počkať, žiadny už nie sú... alebo azda áno? 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Rakúska úľava pre demokratov, varovanie pre populistov

Väčšinu politikov a ich tímov musel nad výsledkami obliať studený pot.

SVET

Van der Bellen bude prezidentom, Hofer priznal porážku

Po zrátaní 70 percent hlasov z volebných urien je nereálne, aby Hofer nepriaznivý stav zvrátil.


Už ste čítali?